Mój pierwszy udział w Men Expert Survival Race

Kilkumetrowa ściana do wejścia na Men Expert Survival Race - autor zdjęcia Maksym RudnikZapisałem się na tegoroczny Men Expert Survival Race. Będzie to mój pierwszy start w tego typu konkurencji, ale nie pierwszy udział w imprezie biegowej w ogóle. Biegam i trenuję różne dyscypliny już od ponad 10 lat i w temacie aktywności fizycznej robiłem w swoim życiu różne dziwne rzeczy, dlatego decyzję o udziale podjąłem dosyć spontanicznie.

Impreza ma miejsce w Warszawie blisko Centrum Olimpijskiego, Cytadeli i wybrzeża Wisły na Żoliborzu w niedzielę 19 czerwca. Sprawdzić się można na trzech poziomach trudności; Starter to dystans 3 km i minimum 15 przeszkód, Warrior to 6 km i ok 30 przeszkód, a najtrudniejszy – Machine – to 12 km biegu najeżonego ponad 50 przeszkodami. Uczestnicy będą startować falami, pierwsza od 8:30, ostatnia o 18, zatem każdy może wybrać odpowiadającą mu porę.

Dobrym pomysłem jest dla mnie udostępnienie uczestnikom biegu specjalnej poduchy, na którą będzie można skakać poza biegiem. Trenowałem na tego typu sprzęcie kilka lat temu podczas kursku kaskaderskiego i chętnie przypomnę sobie zasady bezpiecznych skoków z dużych wysokości. Oprócz tego organizatorzy zapowiadają kilka stref sportowych dla dzieci i widzów imprezy.

Jeżeli Ty również, przynajmniej od czasu do czasu, lubisz robić dziwne rzeczy i sprawdzać możliwości swojego organizmu to na zapisy masz jeszcze czas do środy 15 czerwca do godziny 23:59. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Adam Szymczyk