CD Projekt RED ogłasza GWINTA – Wiedźmińską grę karcianą

Ekran gry w Gwint - wiedźmińska gra karciana

Odpowiedzialne za serię gier o Wiedźminie, CD Projekt RED ogłosiło wydanie osobnej produkcji w całości dedykowanej Gwintowi. Ta zaimplementowana do Dzikiego Gonu karcianka ma proste zasady i jest przyjemnym urozmaiceniem i taki już przebogatego świata gry. Kto zatem zna trzeciego Wiedźmina ten od razu powinien się odnaleźć w zabawie, niemniej dodano tutaj zupełnie nowe elementy na czele ze zbudowaną od podstaw mechaniką rywalizacji pomiędzy graczami online. W pierwszych materiałach promocyjnych, które otrzymałem, zauważalne są też nowe, subtelne animacje poszczególnych kart, dodano też nowe udźwiękowienie całości.

Wiedźmińska gra karciana będzie dostępna od września 2016, najpierw na Pecety i Xbox One, później także na Playstation 4. Przedtem, każdy chętny może zarejestrować się do zamkniętej bety gry, która także ma rozpocząć się we wrześniu. Studio potwierdziło już cross play, czyli możliwość przenoszenia stanu gry pomiędzy platformami, i na razie ta opcja będzie dostępna tylko dla pc i Xbox One. Gra będzie bezpłatna, ale jak to w tytułach free to play, z opcjonalnymi mikropłatnościami. Co ciekawe, oprócz rywalizacji między graczami z całego świata, różnymi rankingami i już planowanymi rozszerzeniami, dodany ma być tryb gry dla pojedynczego gracza, z charakterystycznymi dla uniwersum Wiedźmina postaciami i wydarzeniami.

Czterema taliami dostępnymi w Gwincie, będą znane z Dzikiego Gonu, Królestwa Północy, Scoia’tael, Potwory oraz wyspy Skellige. Później, wraz z rozwojem gry dostępna ma być też Armia Nilfgaardu.

Pomysł by wydać Gwinta jako osobną grę może być strzałem w dziesiątkę. Oprócz rzecz jasna, szansy dodatkowego zarobku dla studia, jest to zrekompensowanie rzeszom graczy braku jakiegokolwiek trybu online w Dzikim Gonie. Informacja o wydaniu gry jest też odpowiedzią na liczne głosy nawołujące CD Projekt RED do odpalenia Gwinta jako osobnej gry. Takie wsłuchiwanie się w głosy społeczności fanowskich jest pełnowartościowym elementem działań sprzedażowych studia. W temacie relacji z fanami warszawskie studio może służyć jako model.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o grze i zarejestrujesz się do bety.

Aha, i choć na ten moment CD Projekt RED pisze na stronie Gwinta, że nie ma planów wydania pudełkowej wersji gry to jest dla mnie jasne jak słoneczny poranek w Velen, że to tylko kwestia czasu. Wszak poszczególne karty widać już w powyższym zwiastunie…

Adam Szymczyk